شبکه پیش جوش (مش)

مزایای استفاده از شبکه های پیش جوش مشخصات شبکه های پیش جوش (مش)

الف- ابعاد شبکه ها بصورت مربع یا مستطیل با مضرب(10*10)(15*15)(20*20) و…

ب- قطر مفتول بصورت ساده و آجدار از قطر 4 میلیمتر تا 12 میلیمتر

ج- حداکثر ابعاد ورق به عرض 40/2 متر و طول 6 متر

شبکه پیش جوش فولادی یا مش توری:

مجموعه ی شبکه ای مربعی یا مستطیلی از میلگرد ها می باشد. میلگرد های طولی و عرضی در نقاط تقاطع به وسیله دستگاه های جوش به صورت نقطه ای و از نوع جوش سرد به همدیگر جوش داده می شوند. از شبکه پیش جوش فلزی همراه برای ایجاد استحکام و جلوگیری از ریزش خاک در گود برداری، مسلح کردن سازه های بتنی،افزایش مقاومت کششی و پیشگیری از ترک سازه ای در کف سازی طبقات و کاربرد دارد و از مدرنترین و رایج ترین روش های حال حاضر می باشد و در نوع سبک و سنگین تولید می شود.

توری مش سبک

توری های مش سبک بیشتر در بخشهای معماری و نما کاری ساختمان سازی یا در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.
دامنه قطر مفتول از ۲ الی ۵ میلیمتر بوده و در ابعاد مختلف با چشمه های متنوع قابل تولید است.

توری مش سنگین

توری های مش سنگین در تحکیمات دیواره و نگهداری خاک به خصوص در گود برداری ها، مسلح کردن بتن، تقویت کششی مقاطع، کف سازی ساختمان ها و غیره کاربرد دارد و از مدرن ترین و متداول ترین روشهای تسلیح بتن و بتن پاششی می باشد. مش های سنگین در ابعاد مختلف تولید می شود ولی به صورت متداول در ابعاد ۶x ۲۰/۲ تولید و عرضه می شود.هم چنین میلگرد مورد استفاده از سایز ۵/۵ تا ۱۴ میلیمتر در انواع ساده و اجدار و با میلگرد های A۲ و A۳ می باشد.ابعاد چشمه ها از ۸ الی ۴۰ سانتی متر متغیر است.

شبکه میلگردی مش با توجه به میلگرد مصرفی آن وزن متفاوتی دارد ولی با وجود وزن کم آن، نسبت به روش های دیگر مقاومت بسیار مناسب و بالایی دارد و حمل و جا به جایی آن راحت، اجرای آن سریع و در نهایت نسبت به سایر روش ها مقرون به صرفه نیز می باشد. تولید بصورت روکش گالوانیزه، روکش های مسوار و روکشهای رنگی قابل انجام است.

مزایای استفاده از شبکه های پیش جوش

1- برتری اقتصادی نسبت به دیگر روشها به لحاظ صرفه جویی در مصالح ،وزن و زمان

2- مقاومت  شبکه ها بدلیل جوش نقطه ای و منظم بودن گره های نیرو

3- استحکام و تعریف المان نیرو در مقایسه با دیگر مصالح ساختمانی

فهرست